כיצד להכין עבודה

עבודה אקדמית היא מטלה שניתנת לסטודנט במהלך לימודיו, מטלה שבוחנת את הידע שצבר הסטודנט, את יכולות עיבוד הנתונים, החומר, תרגול מחקרים שונים ועוד.

כתיבת סמינריון או כתיבת עבודה אקדמית בכל תחום דורשת מיומנות, הבנה והנחיות ברורות. הנחיות העבודה הן הבסיס להכנת עבודה טובה, בכל מוסד לימודים ובכל לימודי תואר יש דרישות אקדמיות שונות ואת כל זה עלינו לבדוק מול המרצה. לפני תחילת הכתיבה עלינו לקבל הנחיות שכוללות דגשים תוכניים, הנחיות למבנה העבודה, היקפה של העבודה, מספר המקורות הנדרש, סוגי מקורות באנגלית/עברית, כללי APA, שלבי הגשה, תאריכי הגשה ועוד.

הנחיות מפורטות ככל האפשר ימנעו אי הבנות, תיקונים גדולים או קטנים ויאפשרו הגשת עבודה איכותית.

הכנת עבודת אקדמית דורשת תכנון והבנה רחבה של הנדרש, בשלב ראשון חשוב לבחור את הנושא המתאים, מה ברצוננו לבחון במסגרת העבודה, מה תהיה שאלת המחקר או השערות המחקר, האם יש מספיק חומר בנושא והאם החומרים אקדמיים, מוכרים ומאושרים על ידי המרצה והאם העבודה עיונית או אמפירית.

לאחר שבחרנו נושא, עלינו לחפש חומרים אקדמיים בספריות שונות ומאגרי מידע אינטרנטיים שונים כגון: מפתח חיפה, Google Scholer ועוד מאגרים רבים אחרים, לכל אלו יש גישה לסטודנט דרך אתרי מוסד הלימודים, לאחר שאספנו את החומרים נכין את שלד העבודה, ראשי הפרקים, סוג המחקר, רציונאל המחקר, שיטת המחקר והביבליוגרפיה בה נשתמש.

כדי להצליח בעבודה עלינו לאתר חומרים טובים ואקדמיים בעברית ובאנגלית לבצע תרגום מאנגלית לחלקים הרלבנטיים ולאסוף חלקים רלבנטיים גם ממאמרים אקדמיים בעברית, כתיבת עבודה אקדמית מתבצעת תוך כדי אינטגרציה בין החומרים שאספתם.
 

במהלך הכנת העבודה חשוב לעקוב אחר לוח הזמנים והגשת השלבים והעבודה בזמן, מומלץ לסיים כל חלק ואת העבודה עצמה מספיק זמן לפני תאריך ההגשה כדי לבדוק את העבודה, לקבל הערות ולתקן במידת הצורך.

הגשתם את העבודה, קיבלתם הערות, אל חשש, הערות המרצה מקובלות ונועדו לשפר את איכות העבודה, תיקון הערות המרצה יאפשר לכם לשפר את הציון.

בהצלחה.